سورپرایز آیفون ۶
بهمن ۴, ۱۳۹۲
مانیتور MP76 IPS ال‌جی با طراحی خیره‌کننده و کیفیت تصویر عالی
بهمن ۶, ۱۳۹۲
Show all

فبلت و فرق آن با تبلت و گوشی های هوشمند

فبلت 18 17 فبلت

اگر به سال ۲۰۱۰ برگردیم خواهیم دید که در آن زمان پیدا کردن یک گوشی که صفحه نمایشی بزرگتر از ۴ اینچ داشته باشد بسیار مشکل بود.تلفن همراه های بزرگ آن زمان آیفون ۳٫۵ اینچی ، اچ تی سی ۳٫۷ اینچی و گلکسی اس سامسونگ ۴ اینچی بود.

امروزه ما شاهد گوشی هایی با صفحه نمایش بزرگتر از ۶ اینچ و بازار شلوغ تبلت های ۷ اینچی می باشیم.البته امروز محصول بینابینی نیز تولید شده که با نام فبلت در دنیای دیجیتال ظهور کرده است.اولین بار فبلت در سال ۲۰۱۱ با نام گلکسی نوت سامسونگ پا به عرصه بازار گذاشت.البته مردم در ابتدا این محصول ۵٫۳ اینچی را مسخره می کردند.

آلن توماس در مورد می گوید:مشعل فبلت در بازار نور خیره کننده ای نداشت و زمانی که این محصول سامسونگ به بازار وارد شد ، استقبال مناسبی از آن نشد.صنعت در کل نمی دانست که در برخورد با این محصول جدید چه بکند.

ولی سامسونگ آن را به بازار عرضه کرد و نشان داد که چه کارهایی این محصول می تواند انجام دهد و بسیاری از مردم متوجه شدند که این محصول ، همان چیزی هست که آن را می خواستند.امروزه سری محصولات گلکسی نوت سامسونگ هنوز شناخته ترین فبلت های جهان می باشند ، یعنی همان گلکسی نوت ۲ و گلکسی نوت ۳ که در سال های اخیر وارد بازار فروش شده است ولی محصولات دیگری نیز در این زمینه توسط شرکت های نوکیا ، اچ تی سی و سونی ارایه شده اند.

هنوز تعریف دقیقی از فبلت به عمل نیامده است ولی می توان گفت که فبلت به طور کلی دارای صفحه نمایشی بزرگتر از ۵٫۳ اینچ و کوچکتر از ۷ اینچ می باشد.تبلت ها عموما صفحه نمایشی بزرگتر از ۷ اینچ  دارند و گوشی های هوشمند عموما صفحه نمایشی کوچکتر از ۵٫۳ اینچ دارند.البته این مرزها تداخلاتی نیز با هم دارند که به انتخاب تولید کننده مربوط می شود. تلاش می کنیم که توضیحات بیشتری در این مورد را در نوشته های بعدی خود پوشش دهیم.

اما چرا فبلت

توماس در این مورد می گوید که مردم به سمت استفاده از اینترنت توسط گوشی های هوشمند روی آورده اند و این امر با صفحه نمایش های بزرگتر جنبه عملی تری را به خود گرفته است. گوشی همواره در دسترس شما و در جیبتان می باشند و مانند کامپیوتری می باشند که در صورت نیاز می توانید آن را از جیبتان در بیاورید و از آنها استفاده کنید.

فبلت ها برای اغلب کارهای سازمانی ، ویژگی های مناسبی دارند و یکی از بهترین وسیله ها می باشند که بهترین فن آوری های ارتباطی موجود را به مشتریان ارایه داده است.تعدادی از کاربران زن نیز از این وسیله استفاده می کنند که بیشتر استفاده های آنان ، مواردی همچون دفتر خاطرات ، دفترچه یادداشت و تقویم می باشد.

در قسمت های بعدی در مورد فبلت های جدیدی که وارد بازار شده اند و ویژگی های آنان بحث خواهیم کرد. 

نوشته شده توسط تیم پژوهش و ترجمه دیلماجلار(پیشرو در زمینه ترجمه مقالات و متون تخصصی از جمله مقالات isi ، انجام پروژه های علمی ، طراحی سایت و ….)

دیدگاه ها بسته شده است