نقد و بررسی هواوی اسند پی ۶
بهمن ۷, ۱۳۹۲
مشخصات تویوتا کمریle‏ ۲۰۱۴
بهمن ۷, ۱۳۹۲
Show all

عملکرد ضعیف ID Touch اپل

گوشی آیفون اس۵ گوشی خیلی خوبی است، ظاهر زیبایی دارد، در مرور وب سریع عمل می کند و موقع دانلود اجرای نرم افزار هم عملکرد قابل قبول دارد. صفحه نمایش آن خوب است و دوربین آن هم دوربین مناسبی است و فیلمبرداری اسلو موشن آن جالب است. اما در زمینه عملکرد touch id نمی دانیم چطور باید قضاوت کنیم.

اسکنر اثر انگشت touch id در گوشی iphone 5sشاید بدترین ویژگی این گوشی هوشمند باشد و عملکرد رندم و نامشخصی دارد. انگار این اسکنر به ما می گوید دقت کن که من هرموقع دوست داشته باشم عمل می کنم. باشه؟ مطمئنا افراد زیادی با این مسئله مشکل دارند.

سو تفاهم نشود من گوشی های زیادی با نقاط ضعف و نقاط قوت مختلف را امتحان کرده ام و باید قبول کنیم اس۵ اپل هم نقطه ضعفی دارد و آن نقطه ضعف عملکرد اسکنر اثر انگشت است. موقعی که موس را در طول روز در دست می گیرید دستتان عرق می کند یا موقع انجام بعضی کارهای دیگر. همینجاست که مشکل شما با اسکنر شروع می شود. انگشت شما باید کاملا تمیز باشد و گرد و غبار و کثیفی روی آن نباشد و اصلا و ابدا و هرگز نباید حتی یک مولکول عرق روی انگشتتان باشد. یعنی نه عرق نه رطوبت.

اینجاست که کاربران آیفون اس۵ وارد معرکه می شوند

بسیاری از کاربران در مقابل این نوشته موضع خواهند گرفت و خواهند گفت با انگشت خشک و تمیز این اسکنر خوب عمل می کند فقط انگشتتان را روی آن بگذارید و منتظر یک ویبره کوچک باشید و بعد انگشتتان را بردارید. همه این مسائل درست ولی هنوز هم استفاده از touch id یکی از بدترین نوآوری ها در گوشی های همراه است.

حالا طرفداران اپل می گوید touch id را خاموش کن

بله نکته خوبی است. من هم به این راه حل فکر کرده ام و باید بگویم راه خیلی خوبی است. به نظر می رسد این کار هدر دادن تکنولوژی و پول در گوشی همراه است وقتی قرار فقط موقع کاملا خشک و کاملا تمیز بودن انگشت کاربر عمل کند. مثلا فکر کنید از حمام آمده ای و می خواهید تلفنتان را جواب دهید. یا بیرون از منزل و زیر باران گیر کرده اید و می خواهید از گوشی همراه استفاده کنید. یا کسانی که در محیط های گرم کار می کنند چطور؟ در همه این مواردی که گفتم باید با پسورد چهار رقمی وارد شوید.

نوشته شده توسط تیم پژوهش و ترجمه دیلماجلار(پیشرو در زمینه ترجمه مقالات و متون تخصصی از جمله مقالات isi ، انجام پروژه های علمی ، طراحی سایت و ….)

دیدگاه ها بسته شده است