تست روانشناسی بسیار جالب
مرداد ۸, ۱۳۹۳
تیم ترجمه مقاله دیلماجلار
شهریور ۲۴, ۱۳۹۳
Show all

ترجمه مقاله بیانیه ماموریت

ترجمه مقاله بیانیه ماموریت

از سری مقالات ترجمه شده توسط تیم پژوهش و ترجمه دیلماجلار

 

بیانیه ماموریت
اولین مولفه فرایند مدیریت راهبردی ( استراتژیک ) تهیه بیانیه ماموریت سازمان می باشد که چهارچوبی فراهم می کند که در آن راهبرد ها تدوین شده اند.یک بیانیه ماموریت دارای چهار بخش اصلی می باشد: یک شرح از علت وجودی یک شرکت یا سازمان – علت موجودیت شرکت – که به طور معمول به عنوان ماموریت به آن اشاره می شود ، یک شرح از برخی وضعیت های مطلوب آینده که معمولا به عنوان چشم انداز به آن اشاره می شود ، یک شرح از ارزش های کلیدی که سازمان به آنها متعهد می باشد و یک شرح از اهداف اصلی .
ماموریت : ماموریت یک شرکت ، آنچه را که شرکت انجام می دهد ، توصیف می کند. مثلا ماموریت شرکت کداک ، ارایه راه هایی برای ضبط ، ذخیره ، پردازش و ارتباط با عکس ها می باشد(در هر زمان و مکان ممکن) .۶٫ به عبارت دیگر ، ارایه راه های تصویر برداری برای مشتریان علت موجودیت شرکت کداک می باشد.این ماموریت بر روی نیازهای مشتری متمرکز می شود تا شرکت به واسطه آن رضایت مندی مشریان را جلب کند.این ماموریت ، یک ماموریت مشتری محور می باشد نه محصول محور.
اولین گام مهم در فرایند تدوین یک ماموریت ، تعریف کسب و کار سازمانی می باشد.در اصل ، تعریف کسب و کار سازمانی به این سوالات پاسخ می دهد:” کسب و کار ما چه چیزی می باشد؟ کسب و کار ما چه خواهد بود؟ کسب و کار ما چه باید باشد ؟ “۷٫پاسخ این پرسش ها ما را در تدوین ماموریت راهنمایی می کند. یک شرکت ، برای پاسخ به این سوال که ” کسب و کار شرکت چیست؟” ، باید کسب و کار خود را از سه منظر تعریف کند:
رضایت چه کسانی باید جلب شود ( کدام دسته از مشتری ها ) ، چه چیزی باعث جلب رضایت این مشتری ها می گردد ( کدامیک از نیازهای مشتریان ) و چگونه می توان به تقاضای مشتریان رسیدگی کرد ( با کمک چه دانش و مهارتی ) .۸ شکل ۱٫۶ این ابعاد را نشان می دهد.این رویکرد به جای محصول محور بودن بر اصول مشتری مداری تاکید می کند.کسب و کار محصول محور بر روی ویژگی های محصولات فروحته شده و بازار های خدمات رسان تمرکز می کند ، نه بر روی جلب رضایت مشتریان از طریق رفع تقاضاهای مورد انتظار آنها.چنین رویکردی ماموریت واقعی شرکت را تحت الشعاع قرار می دهد زیرا یک نوع محصول فقط یک ظاهر فیزیکی از کاربرد یک مهارت خاص برای رفع تقاضاهای یک گروه خاص از مشتریان می باشد. در عمل ، ارایه خدمات به این نوع تقاضاها از راههای مختلفی امکان پذیر می باشد و اصول مشتری مداری ، راههایی را نشان می دهد که می توانند شرکت ها را از گرفتار شدن در بی اطلاعی از تغییرات عمده به وجود آمده در تقاضاها حفظ کنند.
بیانیه ماموریت مشتری محور ، به وسیله پیش بینی تغییرات به وجود آمده در تقاضا ها می تواند به شرکت ها در سرمایه گذاری در چنین شرایط متغیری ، کمک کند.بیانیه ماموریت می تواند به این سوال پاسخ دهد که ” کسب و کار ما چه چیزی خواهد بود؟”بیانیه ماموریت کداک (به منظور ارایه راههایی برای ضبط ، ذخیره ، پردازش و ارتباط با عکس ها) یک بیانیه ماموریت مشتری محور می باشد که برای رفع نیاز مشتریان بر روی نیاز مشتریان به جای توجه به یک محصول خاص تمرکز می کند مثلا پردازش فیلم های شیمیایی عکس برداری . به همین دلیل ، از اوایل سال ۱۹۹۰ به بعد ، بیانیه ماموریت ، شرکت کداک را به سوی سرمایه گذاری بر روی فن آوری های تصویر برداری دیجیتال هدایت کرد که این امر منجر به جایگزینی آن با پردازش فیلمهای شیمیایی عکس برداری ( همان روش های سنتی ) شد.
در کسب و کار یک شرکت ، نیاز به یک دیدگاه مشتری محور غالبا نادیده گرفته می شود. تاریخ کسب و کار شاهد شرکت های بزرگی می باشد که نتوانسته اند کسب و کار خویش را تعریف کنند و یا آن را به درستی تعریف نکرده اند و در نهایت با افت روبه رو شده اند. بسیاری از شرکت های تجهیزات اداری و دفتری (مانند Smith Corona and Underwood) در طول سالهای ۱۹۵۰ تا ۱۹۶۰ ، تولید ماشین تایپ را به عنوان تعریف کسب و کار خود در نظر گرفته اند.در چنین تعریف محصول محوری ، از این حقیقت که شرکت ها باید نیازهای پردازش اطلاعات مشتریان را رفع کنند ، چشم پوشی شده است.این شرکت ها وقتی که تکنولوژی جدید کامپیوتری به بازار آمد ( که این تکنولوژی نیازهای پردازش اطلاعات مشتریان را بهتر براورده می کرد ) با افت فروش در ماشین های تایپ رو به رو شدند. در سال ۱۹۹۶ ، Smith Coronaکه آخرین شرکت بزرگ تولید کننده ماشین تایپ بود ، به خاطر ورد فناوری جدید پردازش کلمات دچار ورشکستگی شد.

انجام شده توسط تیم ترجمه مقاله و ترجمه مقالات دیلماجلار

برای دانلود اصل مقاله به زبان انگلیسی بر روی لینک زیر کلیک کنید:

Strategic Management12

دیدگاه ها بسته شده است