ترجمه منابع تحقیقی مقاله رونق پرورش میگو در ایالت بنگال غربی به وسیله مزارع کوچک پرورش میگو
تیر ۱, ۱۳۹۳
تست روانشناسی بسیار جالب
مرداد ۸, ۱۳۹۳
Show all

ترجمه مقاله ای در مورد نقش موبایل و پتانسیل های کاربردی آن

از سری مقالات ترجمه شده توسط تیم ترجمه مقالات دیلماجلار

ترجمه مقاله ای در مورد نقش موبایل و پتانسیل های کاربردی آن

کشورها به خاطر اینکه کشور های صنعتی در حال حاضر دارای امکانات شبکه ای تلفن ثابت می باشند ، می خواهند از تلفن همراه استفاده کنند که مزیت تحرک پذیری را نیز دارا می باشد.در کشور های در حال توسعه ، تلفن همراه هم به عنوان یک زیر ساخت ارتباطی که امکانات شبکه را فراهم می آورد و هم به عنوان یک سیستم تلفن همراه عمل می کند. Waver man و همکارانش ، از مقایسه بررسی های انجام شده فیلیپین (که نرخ نفوذ تلفن همراه در آن ۲۷ درصد است) با اندونزی (که نرخ نفوذ تلفن همراه در آن ۸٫۷ در صد است) استفاده می کنند. آنها اینگونه استدلال می کنند که افزایش نفوذ تلفن همراه در فیلیپین ، تقریبا به اندازه یک درصد ارزش افزوده در تولید ناخالص داخلی به همراه داشته که در اندونزی وضعیت بدین گونه نبوده است.
علاوه بر این ، تلفن های همراه پتانسیل توانمند سازی کشاورزان ، ماهی گیران و افراد دیگری که کالاهای بازاری تولید می کنند را دارا می باشد . در این اصناف تلفن همراه منجر به افزایش آگاهی افراد از قیمت های بازاری در مکان های مختلف شده است و همچنین این امکان را برای افراد مذکور فراهم آورده که حداکثر قیمت ممکنه را برای آنچه به فروش می رسانند تعیین کنند. Jensen (2007) بر این باور است که صیادان در ساحل کرالا هند به منظور به دست آوردن اطلاعات لازم از خریداران در بنادر مختلف می توانند از گوشی های موبایل استفاده کنند و این امر به آنها این امکان را می دهد تا بدانند که به کدام بندر بروند تا بتوانند سود بیشتری را از ماهیان صید شده کسب کنند. این امر موجب به کاهش تنوع قیمتها و کاهش ضایعات حاصله در سیستم ماهی گیری می شود.(دانر، ۲۸۸۰) .چنین استدلالاتی را می توان برای کسانی که به امر خرید کالاهایی همچون دانه ، کود و تجهیزات کشاورزی می پردازند نیز به کار برد.آگاهی بیشتر از چنین مواردی منجر به افزایش کارایی و کاهش ناکار آمدی می شود.
کنار گذاشتن سیستم های ایزوله مزایایی از لحاظ ارتباطات میان فردی بین دوستان و اعضای خانواده فراهم می کند که این امر در جمعیت های مهاجر بیشتر به چشم می خورد.امکان حفظ ارتباط بین خویشاوندانی که نسبت به هم دورند به وجود می آید و این امر مزایایی از قبیل ارسال وجوه را نیز به همراه دارد یعنی امکان انتقال پول را برای افرادی که از خانواده خود جدا شده اند را فراهم می کند.وجوه ارسالی به آفریقا در حال حاضر حدود ۱۲ میلیارد دلار در سال می باشد.در مورد Lesotho، پرداخت اینگونه وجوه شامل ۳۷ درصد از تولید ناخالص داخلی کشوری می باشد و معادل بیش از ۴۰ درصد درامد خانواده های فقیر می باشد.در حال حاضر ، حق الزحمه انتقال انتقال وجوه به طور متوسط معادل ۱۲ درصد از وجوه دریافتی می باشد. اگر میزان حق الزحمه در همه کشور های در حال توسعه را در نظر بگیریم ، به رقمی معادل ده میلیارد دلار در سال می رسیم.ارسال وجوه از طریق تلفن همراه می تواند این مقدار را به ۴ درصد کاهش دهد (اسکات و همکارانش ، ۲۰۰۴) و این کار در کشور هایی مانند کنیا که از سیستم M-PESA استفاده می کنند ، موفقیت آمیز بوده است.(فصل ۲ را مشاهده کنید).

از سری مقالات ترجمه شده در تیم ترجمه مقالات دیلماجلار

دیدگاه ها بسته شده است