تدبیر سونی برای جلوگیری از درز مشخصات گوشی های جدید قبل از موعد
بهمن ۸, ۱۳۹۲
بررسی HTC Desire 700
بهمن ۱۰, ۱۳۹۲
Show all

بررسی هوندا آکورد ۲۰۱۴

honda accord 2014 یکی از بهترین سدان های سایز متوسط با مصرف سوخت مناسب و عملکرد خوب است که مدل های مختلفی هم دارد.  این ماشین جادار است، سیستم انتقال قدرت خوبی دارد، شتاب زیادی دارد و رانندگی با آن راحت است. در ضمن نوع کوپه هم دارد. ولی رانندگی با گیربکس cvt برای همه راحت نیست و صندلی های عقب هم جداگانه جمع نمی شوند.

ویژگی های جدید مدل ۲۰۱۴

در سال ۲۰۱۴ هوندا یک مدل هایبرید هم به خانواده آکورد اضافه کرده و در تیپ lx هم از روکش پارچه ای استفاده می کند.

معرفی

تصور می کردیم که بعد از تحول عمده طراحی هوندا آکورد در سال ۲۰۱۳ که باعث شد هوندا آکورد کم مصرف تر شود و طراحی داخل کابین آن هم رسمی تر شود و در نتیجه این ماشین هم فروش خوبی داشته باشد دیگر شاهد تغییرات عمده جدیدی نخواهیم بود. ولی هوندا با این نظر ما موافق نبوده است چون به خط تولید هوندا آکورد قبلی آکور هایبرید هم اضافه شده است. نوع هایبرید هم دو مدل استاندارد و پلاگین دارد.

28

آکوردها همیشه ماشین های جمع و جوری بوده اند و معروف به ماشین های بی دردسر هم هستند که باعث محبوبیت ماشین های هوندا شده است. جدیدترین هوندا آکورد هم همین ویژگی ها را دارد. حتی مدل های ارزان آکورد با موتور چهار سیلندر و گیربکس cvt ترکیب فوق العاده ای از عملکرد و مصرف بهینه سوخت دارند. مدرک این ادعا هم شتاب صفر تا ۱۰۰ این ماشین است که ۷٫۸ ثانیه است و در کنار آن مصرف سوخت ماشین ۷٫۸ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است. این ارقام برای ماشین های کوچک یا کامپکت هم خوب است چه برسد به ماشین جاداری مثل آکورد که سایز متوسط دارد.

راحتی و ارزش خرید هم در موفقیت این ماشین تاثیر دارد. کابین ماشین سایز متوسط هوندا فضای کافی و صندلی های راحتی دارد. در ضمن این ماشین سریع هم هست. حتی مدل پایه lx هم ویژگی های خوب زیادی دارد. کنترل هوای دو منطقه ای اتوماتیک، پورت usb/ipod و دوربین نمای عقب بعضی از ویژگی های این ماشین هستند که در بیشتر ماشین ها جزو آپشن ها قرار می گیرند نه ویژگی های استاندارد.

با عملکرد خوبی که این ماشین دارد و همچنین با وجود مصرف پایین سوخت و فضای کابین خوب و رانندگی راحت هوندا ۲۰۱۴ یکی از پرطرفدارترین ماشین های کلاس سدان ها خواهد بود. البته این تنها انتخاب خوب نخواهد بود. ماشین دیگری که می تواند در این کلاس رقیب آکورد باشد ماشین آتیما نیسان ۲۰۱۴ است که رانندگی با آن حالت اسپورت تری دارد. در ضمن تویوتا کمری ۲۰۱۴ و پاسات فولکس واگن ۲۰۱۴ هم از نظر فضای کابین مثل آکورد هستند ولی رانندگی با آن ها نرم تر و روان تر است. در مورد آکورد کوپه هم رقبای آن یکی می تواند آلتیما نیستان کوپه باشد که تولید آن برای ۲۰۱۴ متوقف شده است.

29

بدنه، تیپ و آپشن ها

هوندا آکورد ۲۰۱۴ انواع سدان متوسط و کوپه دارد. آکورد سدان چهار سیلندر ۵ تیپ مختلف دارد: lx، sport، ex و ex-l و ex-l with navi.  آکورد سدان با موتور ۳٫۵ لیتر v6 سه تیپ مختلف دارد: ex-l و ex-l with navi و touring.

آکورد کوپه  چهار سیلندر تیپ های ls-s، ex، ex-l و ex-l with navi دارد و مدل مجهز به v6 کوپه در مدلهای ex-l و ex-l with navi موجود است.

مدل پایه چهار سیلندر lx دارای چرخ ۱۶ اینچ، تهویه اتوماتیک دو منطقه ای، کروز کنترل، صفحه نمایش ۸ اینچ لمسی، تلفن بلوتوث و اتصال صوتی بلوتوث، دوربین نمای عقب، فرمان تلسکوپی با قابلیت تنظیم شیب، صندلی راننده با قابلیت تنظیم دستی ارتفاع، امکان جمع شدن صندلی عقب، چهار اسپیکیر به علاوه cd player، پورت aux، پورت usb/ipod و امکان کار با pandora است.

مدل sport قدرت بیشتری دارد و دارای چرخ ۱۸ اینچ، اسپویلر عقب، صندلی برقی راننده با هشت حالت تنظیم، فرمان با روکش چرم است. در مقایسه با lx در نوع ex چرخ های ۱۷ اینچ، گرم کن آینه، سان روف، استارت دکمه ای، صندلی برقی راننده، فرمان با روکش چرمی، سیستم کنترل نقطه کور lanewatch و سیستم صوتی با ۶ اسپیکر است.

مدل ex-l روکش چرم دارد و دارای حافظه تنظیمات صندلی راننده، چهار حالت تنظیم صندلی کنار راننده، گرم کن صندلی های جلو، سیستم های هشدار احتمال تصادف و خروج از مسیر، دوربین نمای عقب بهتر، آینه عقب حساس به نور با تنظیم خودکار، سیستم صوتی بهتر با هفت اسپیکر و صفحه نمایش لمسی هم هست. در این مدل امکان استفاده از hondalink برای استفاده از نرم افزارهای گوشی در صفحه نمایش ماشین هم وجود دارد. مدل ex-l with navi هم که از سیستم مسیریابی یا همان نویگیشن برخوردار است.

ex v6 هم ویژگی های اضافی شبیه به چهار سیلندر ex دارد. v6-exclusive touring ولی از همه جلو زده و شامل چراغ جلو led و کروز کنترل و سیستم مسیریابی است.

در مدل کوپه ۲۰۱۴ هوندا آکورد مدل lx-s شبیه به lx است ولی چرخ های ۱۷ اینچ دارد و سیستم صوتی آن هم به جای ۴ اسپیکر دارای ۶ اسپیکر است. امکانات موجود در ماشین آکورد کوپه ex شبیه به امکانات ex-l v6 است که چرخ ۱۸ اینچ دارد.

سیستم انتقال قدرت و عملکرد

در سال ۲۰۱۴ همه آکوردها دیفرانسیل جلو هستند و بیشترشان چه سدان و چه کوپه از موتور ۲٫۴ لیتر چهار سیلندر استفاده می کنند. این موتور ۱۸۵ اسب بخار نیرو تولید می کند. در مدل sport که اگزوز دوبل هم هست این عدد به ۱۸۹ اسب بخار می رسد.

گیربکس استاندارد برای همه چهارسیلندر های آکورد غیر از ex-l از نوع دستی ۶ سرعته است. برای این مدل های گیربکس متغیر پیوسته cvt به صورت آپشن وجود دارد ولی برای ex-l گیبرکس cvt استاندارد است. cvt در واقع جایگزینی برای دنده اتوماتیک محسوب می شود. همه آکوردها غیر از sport با cvt به مصرف سوخت ترکیبی ۷٫۸ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر (شهر۸٫۷ / اتوبان ۶٫۵ ) می رسند. مصرف سوخت ترکیبی sport در صد کیلومتر ۸٫۱ لیتر (در شهر ۹ / اتوبان ۶٫۵) است.

موتور ۳٫۵ لیتری v6 آکورد ۲۷۸ اسب بخار نیرو تولید می کند و گیربکس اتوماتیک شش سرعته دارد. مصرف سوخت v6 به صورت ترکیبی ۹ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر (شهر ۱۱٫۲/اتوبان ۶٫۹) است. در نوع کوپه v6 هم دنده دستی شش سرعته داریم. مصرف سوخت این مدل در حالت ترکیبی ۱۰٫۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر (در شهر ۱۳٫۰۷ / اتوبان ۸٫۴)

عملکرد ماشین های نوع پایه چهار سیلندر cvt بسیار قوی است. مدت رسیدن به شتاب صفر تا ۱۰۰ برای مدل پایه آکورد ۷٫۸ ثانیه است که برای این کلاس بسیار خوب است. در نوع v6 هم شتاب زیاد است. زمان شتاب صفر تا ۱۰۰ مدل ex-l v6 6.1 ثانیه است.

امنیت

همه هوندا آکورد ها ترمزهای ضد قفل و سیستم کنترل کشش و پایداری دارند. ایربگ کناری برای صندلی های جلو هم در همه آکورد ها وجود دارد. دوربین نمای عقب هم در همه مدل ها هست. سیستم کنترل نقطه کور و خارج شدن از مسیر و هشدار تصدف هم در مدل های بالاتر هست.

سیستم کنترل نقطه کور lanewatch که در تیپ های ex به بعد هست به محض زدن راهنمای چرخش به راست تصویر صفحه نایش ۸ اینچی را دوربین سمت شاگرد و در نمای پایین می برد تا رانند بتواند آن را کنترل کند. دوربینی که در آینه سمت راست قرار دارد نمای خوبی از این سمت در صفحه نمایش وسط به راننده می دهد.

در تست ترمز مدل های چهار سیلندر و v6 همه آکوردها از سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت بعد از طی ۴۰ متر متوقف شدند. این مسافت کمی از حد متوسط برای سدان های سایز متوسط طولانی تر است.

در تست تصادف آکورد سدان در ارزیابی کلی ۵ ستاره از ۵ ستاره گرفت. در تصادف از جلو این امتیاز ۴ از ۵ بود و در مورد تصادف از کنار ۵ ستاره از ۵ ستاره گرفته است. مدل آکورد کوپه در همه ارزیابی ها ۵ ستاره از ۵ ستاره گرفته است.

طراحی داخلی و امکانات خاص

غیر از چند مورد کوچک همه مواد استفاده شده در آکوردها حس و ظاهر با کیفیتی دارند. طراحی کلی داخل کابین شیک است و بدنه کابین  حس ماشین های لوکس را دارد تا یک ماشین برای استفاده روزمره یا کاری. داشبورد طراحی سه طبقه دارد. در قسمت بالا صفحه نمایش ۸ اینچی زیبا با اطلاعات مختلف و رابط کاربری سیستم مسیریابی یا اطلاعات سیستم صوتی را می بینید.

سرنشینان جلو و عقب هر دو فضای باز خوبی برای راحتی پایشان دارند و صندلی عقب این سدان یکی از بهترین ها در این کلاس است. صدای بیرون از کابین که در آکوردهای قبلی آزاردهنده بود حالا تا حد خیلی زیادی کم شده است. طراحی آکورد هم دید خوبی نسبت به بیرون را می دهد و ستون های جلو ماشین خیلی باریک هستند. ولی در طولانی مدت صندلی های عقب راحت تر از صندلی های جلو هستند. اندازه صندوق نوع سدان این ماشین هم متوسط است ولی در نوع کوپه به نسبت اندازه ماشین، اندازه صندوق مناسب است.

نوشته شده توسط تیم پژوهش و ترجمه دیلماجلار(پیشرو در زمینه ترجمه مقالات و متون تخصصی از جمله مقالات isi ، انجام پروژه های علمی ، طراحی سایت و ….)

دیدگاه ها بسته شده است