امکان اضافه کردن تم ها به ویندوز ۸٫۱ استفاده از آن را بیش از پیش جذاب تر کرده است.
بهمن ۴, ۱۳۹۲
سورپرایز آیفون ۶
بهمن ۴, ۱۳۹۲
Show all

“بدترین” رمز عبور ی که می توانید انتخاب کنید چیست؟

به گزارش دنیای فناوری اطلاعات ؛ به تازگی اخباری منتشر شده است که نشان می دهد افرادی که حساب های آنها هک شده است از چه کلمه عبورهایی استفاده می کردند . این آمار که از یک مرجع جامع و در حدود چند ساعت پیش منتشر شده است ، از کاربران خواسته تا بعد از مشاهده ی این لیست ، اگر رمز های آنها هم مشابه این کلمات است سریعا آنها را تغییر دهند . این آمار همچنین نشان می دهد افراد از هر برنامه ای که در سیستم خودشان بیشتر استفاده کرده اند نام رمز عبور خود را هم از روی همان برنامه انتخاب کرده اند مثل رمز عبورهایی از قبیل : photoshop یا Adobe . همچنین کلمه ی عبور ۱۲۳۴۵۶ کماکان در صدر این لیست قرار دارد .

این مرجع همچنین از افراد خواسته تا اگر چندین حساب دارند برای هر کدام یک رمز عبور جداگانه انتخاب کنند . اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که برای به خاطر سپردن این رمز ها مشکل دارید می توانید از برنامه های مدیریت رمز عور استفاده کنید . مثل برنامه های LastPass ، KeePass و یا SplashID . در این صورت به جای به خاطر سپردن چندین کلمه فقط باید یک رمز عبور اصلی را به خاطر بسپرید .

به این رمز عبور ها در لیست پایین توجه کنید و اگر مشابه رمز عبورهای شماست سریعا آن را تغییر دهید :

 1. ۱۲۳۴۵۶
 2. password
 3. ۱۲۳۴۵۶۷۸
 4. qwerty
 5. abc123
 6. ۱۲۳۴۵۶۷۸۹
 7. ۱۱۱۱۱۱
 8. ۱۲۳۴۵۶۷
 9. iloveyou
 10. adobe123
 11. ۱۲۳۱۲۳
 12. admin
 13. ۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰
 14. letmein
 15. photoshop
 16. ۱۲۳۴
 17. monkey
 18. shadow
 19. sunshine
 20. ۱۲۳۴۵
 21. password1
 22. princess
 23. azerty
 24. trustno1
 25. نوشته شده توسط تیم پژوهش و ترجمه دیلماجلار(پیشرو در زمینه ترجمه مقالات و متون تخصصی از جمله مقالات isi ، انجام پروژه های علمی ، طراحی سایت و ….)

دیدگاه ها بسته شده است